WhatsApp'ın 'Mavi Tik' Kabusu Beta Sürümle Sonlandı (Yapılması Gereken İşlemler Yazımızda)

Mavi Tik

WhatsApp, yapılan tüm baskılara sonunda dayanamayarak bir beta sürüm yayınladı. Sürümünde artık isteğe göre mavi tik özelliği kapatılabiliyor. Bu sürüm an itibariyle henüz play store'larde yer almıyor ancak aşağıda vereceğimiz linkten Android sürümü için indirip kendiniz kurabilirsiniz. Link, WhatsApp'ın kendi sitesindeki ilgili alana aittir.

WhatsApp'ın mesajlarınızın karşıdaki kişiler tarafından okunduğunu gösteren ve  "mavi onay işareti" ya da "mavi tik" olarak tanımlanan işlevi bildiğiniz gibi pek sevilmedi. Büyük tartışmalara neden olan özellik ise bu yeni yayınlanan beta sürümüm ile kapatılabiliyor. Facebook'un 16 milyar dolara satın aldığı WhatsApp aslında ücretli bir uygulama olsa da, bizim gibi "gelişmekte olan ülkeler" için kullanımı şu anda halen ücretsiz.

Mavi Çentik

Yeni beta sürümü indirdikten sonra yapmanız gereken işlem: Ayarlar > Gizlilik menüsüne eklenen "Read receipts" ("karşı taraf okudu bilgisi") kutucuğu, ya da genel bilinen adıyla "mavi tik" diye bilinen mavi onay işaretini devre dışı bırakmanızı sağlıyor. Buradaki işareti kaldırdığınızda artık karşı tarafa okundu bilgisi ulaşmıyor. WhatsApp'ın resmi sitesinden indirilebilen 2.11.444 beta sürümüne android kullanıcıları direkt  http://www.whatsapp.com/android adresinden ulaşabilirler. Ancak bu işlem henüz grup sohbetlerinde işe yaramıyor. Ayrıca bu işlem, artık başkaları sizin mesajlarınızı okuduğunda, mavi onay işaretini sizin de görmemeniz anlamına da geliyor.

Google+'da Paylaş
    YORUMLAR (GOOGLE)
    YORUMLAR (FACEBOOK)

0 yorum:

Yorum Gönder