Sonunda Kelliğe Çare Bulundu; Hem de Yanlışlıkla!

Kellik

İspanya'da kanser tedavisi için deney ve çalışmalar yapan bilim insanları, kansere çözüm bulmaya  çalışırken yanlışlıkla kelliğe çare buldular.

İspanya Kanser Araştırmaları Merkezi'nde görevli bilim insanları, kansere karşı bağışıklık sistemini güçlendirmek amacıyla farelere anti enflamatuvar ilaçları uyguladı. Kanser tarafından zayıflayan bağışıklık sistemini güçlendirmek amacıyla, enfeksiyonları engellemek ve bağışıklık sistemi güçlendirmek amacıyla yapılan uygulama sonucunda hiç beklenmeyen bir sonuç ortaya çıktı: Dr. Mirna Perez-Moreno, makrofaj denilen ve kök hücrelerin yanında bulunan bölgelerin saçın büyümesinden sorumlu olduğunun  anlaşıldığını açıkladı. Bu da saç nakli ya da farklı bazı ilaç bazlı çalışmalara gerek olmadan foliküller beslenerek saçların yeniden uzamasının, hatta tamamen dökülmüş alanlardaki saçların bile tekrar eskisi gibi çıkacağını göstermiş oldu. Bu yöntem sayesinde köselik de çözülebilecek. Köse ya da seyrek sakal veya bıyıkları olanlar da bu yöntem sayesinde gür sakal ve bıyığa sahip olabilecek.

Bu yöntem, Plos Biology adlı saygıdeğer bir bilimsel dergide yayımlandı. Yazıda makrofaj denilen bölümün kök hücrelerin gelişiminde önemli rol oynadığı yer alıyor. Şu anda sadece fareler üzerinde denenmiş olmasına rağmen kısa bir sürede insanlar üzerinde de denenecek.

Yöntem oldukça basit ve ucuz. Bu yöntemin gündelik hayatta kullanılmaya başlanmasından sonra büyük ücretlerle saç veya bıyık - sakal ektirme tedavileri de son bulmuş olacak.Aranan Kelimeler:
kellik nedir, saç dökülmesi, kellik sarımsak, kellik tarih oluyor, kellik için bitkisel çözümler, kellik ilacı, kellik tedavisi, kelliğin tedavisi için şifalı bitkiler, kellik ilacı, kellik belirtileri, kadınlarda kellik tedavisi, kellik tedavisi 2015, kellik hastalığı, kellik fiyat, heyrap saç ilacı, hgf saç ilacı, iyi kellik ilacı, kellik ilacı bulundu, kelliğin ilacı, kellik ilacı 2015, kellik için bitkisel çözümler, kellik 2015

Google+'da Paylaş
    YORUMLAR (GOOGLE)
    YORUMLAR (FACEBOOK)

1 yorum:

  1. Faaareeeleeer fareler fareler. Kamuran Akkor'un Laleler şarkısı gibi. Zaten şurda ellimize ne kaldı? İstemiyorum kelliğe çare mare bu saatten sonra. Siz farelerin g.tünden kıl çıkarmaya devam edin.

    YanıtlaSil